Türkçe İçin Tıklayın Click for English Нажмите, чтобы русский язык
menü menü kapat

Polat Organik Gübre

Firmamızın tarihçesi 1997 yılına dayanır. Firmamızın kurucusu Ziraat Mühendisi Halil POLAT tarafından GAP Bölgesinde ve Eskişehir’de “tarımsal atıkların tarımda kullanılması” ile ilgili yürüttüğü dört araştırma projesi ve iki test çalışması neticesinde ortaya çıkmış bir gübredir. Çeşitli ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlarda verim ve toprak özellikleri üzerindeki etkileri tartışılmış ve yayınlanmıştır.

Polat Organik Gübre bitki beslenmenin yanı sıra toprağın fiziksel ve kimyasal yapısını düzenlerken aynı zamanda su tutma kapasitesini artırır ve zaman içerisinde ( devamlı kullanılması durumunda ) organ madde miktarını da artırır.
Polat Organik Gübrenin, pamukta verimi , ürün kalitesinive randımanını artırdığı yapılan araştırmalar göstermiştir.
Polat Organik Gübrenin yağ bitkilerinde verim ve yağ oranını artırdığı araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Ayrıca ürünümüzün şeker pancarında verim ve polar şeker oranını, buğdayda verim ve kaliteyi, mısırda verim ve yağ oranını, domateste verim ve kaliteyi ( pazarlanabilir ) artırdığı tespit edilmiştir.

İşletmemiz Eskişehir Mahmudiye ilçesi Mesudiye Köyünde 285 m2 kapalı ve 17500 m2 açık alan olmak üzere toplam 17785 m2 alanda faaliyet göstermektedir. Tesisimiz KOSGEB destekli bir Ar-Ge projesi sonucunda üretime geçmiştir. Türkiye’de ilk defa mibzerle ( Ekim Makinesi ) tohum yatağına verilebilecek organik formda taban gübresi üretilmektedir.

Firma Merkezimiz

Mesudiye Köyü / Mahmudiye İlçesi ESKİŞEHİR İrtibat Telefonları : 0545 501 56 29 - 0532 066 64 90